Aangifte doodgeboren kindje

Maak hier je afspraak

Sterft je kindje kort voor of na de geboorte? Dan voelen we in de eerste plaats heel erg met je mee.

De aangifte van een doodgeboren kindje is verplicht vanaf een zwangerschapsduur van 180 dagen (26 weken of 6 maanden). Vanaf dat moment kunnen ouders ook een familienaam toekennen als ze dit wensen. Op verzoek van de ouders kan dit ook bij een zwangerschapsduur tussen 140 en 179 dagen, maar dit is niet verplicht.

Procedure

De aangifte moet gebeuren bij de ambtenaar van de Burgerlijke Stand van de plaats van het overlijden. De aangifte kan gedaan worden door de ouders of door de begrafenisondernemer. In onze gemeente kan dit op afspraak.

Wat meebrengen

  • Overlijdensattest, afgeleverd door de behandelende geneesheer
  • Medisch attest met vermelding van de duur van de zwangerschap in weken en/of dagen
  • Identiteitskaart, paspoort of verblijfsvergunning

Kostprijs

De aangifte van het overlijden van een doodgeboren kind is gratis.

Bekijk ook

Ouders die een kindje verliezen na minder dan 140 dagen zwangerschap kunnen wettelijk gezien geen aangifte doen. Het gemeentebestuur geeft hen wel de kans om hun stilgeboren kindje online te registreren in het sterrenregister. Ze krijgen hierbij de mogelijkheid om vrij een naam te kiezen. Het is niet nodig een bewijs van overlijden te tonen of binnen een bepaalde tijd een aanvraag in te dienen. Registeren is eenvoudig en kan zowel online of fysiek.

Online registratie sterrenregister

Maak hier je afspraak

Naar top