De afbraak gebeurt gefaseerd. De Grote Baan wordt opgedeeld in 14 sloopzones. De aannemer start in zones A en B en werkt vervolgens van noord naar zuid. Per fase worden twee tot vier zones aangepakt.
Beperkte verkeershinder
Tijdens de sloop blijven de toegangswegen en rijstroken op de Grote Baan open voor het autoverkeer. Fietsers en voetgangers worden langs parallelwegen rond de sloopzones geleid. Door de werken gefaseerd uit te voeren, wordt de hinder zoveel mogelijk beperkt.
In totaal wordt bijna 140.000 ton puin verwerkt. Daarbij wordt maximaal ingezet op recyclage en hergebruik. Zo worden onder meer dakpannen, gevelstenen, beton en funderingsmaterialen verwerkt en waar mogelijk opnieuw ingezet binnen het toekomstige project.
Materialen krijgen een tweede leven
Ook inwoners krijgen de kans om materialen uit de leegstaande panden te recupereren. Op zaterdag 19 september en zaterdag 10 oktober worden begeleide kijk- en demontagedagen georganiseerd. Inwoners kunnen er materialen registreren en deze onder begeleiding demonteren en meenemen. (verdere info hierover volgt nog)
Start van een nieuwe fase
De sloopwerken vormen de start van een nieuwe fase in de realisatie van de Noord-Zuidverbinding. De nieuwe infrastructuur omvat onder meer tunnels onder de dorpscentra, nieuwe bruggen, fietsinfrastructuur, fietsbruggen en een ecoduct.
De sloop van de ruim 150 panden neemt naar verwachting meer dan een jaar in beslag. Daarna volgen de verdere infrastructuurwerken voor de nieuwe Noord-Zuidverbinding.


