toerisme

Welkom in Houthalen-Helchteren, het familieattractiepark bij uitstek in Limburg.

We hebben drie belangrijke toeristische domeinen : Hengelhoef, Kelchterhoef en Molenheide.  Het zijn verblijfs- en recreatieparken met een waaier van mogelijkheden in een ruim en gevarieerd natuurgebied.

Het Vakantiecentrum De Bosberg, De Plas, de Limburg Golf & Country Club maken eveneens deel uit van dit familieattractiepark. 

Aan de zuidgrens van de gemeente ligt bovendien een uniek natuurreservaat Tenhaagdoornheide.  Dit golvend en deinend landschap herbergt een kudde schapen die vakkundig door twee herders wordt gehoed.  Een bezienswaardigheid !

Ook het Wild- & Wandelpark Molenheide biedt de mogelijkheid dieren in hun natuurlijke omgeving waar te nemen. 

Kasteel-Brouwerij Ter Dolen introduceert je in het edele brouwersvak en laat je proeven van haar overheerlijk abdijbier.

Ook het cultuur-toeristische mijnerfgoed is een belangrijke troef in Houthalen-Helchteren.
Het museum Ons Mijnverleden doet de steenkoolgeschiedenis op een sublieme wijze herleven.
Het hoofdgebouw van de Steenkoolmijn met uitzicht op de schachttoren en de mijncité zijn meer dan een bezoekje waard.

Bekijk onze toeristische website voor uitgebreide informatie.

gemeente schachten zonsondergang

Printvriendelijke versie
PDF